Parašykite mums
Parašykite mums

Anatolijus Stiško – Sinfonija Pastorale

Paroda, skirta autoriaus 80-mečiui

A Stisko - Sinfonija Pastorale

 

Maloniai kviečiame Jus į nusipelniusio meno veikėjo Anatolijaus Stiško parodos atidarymą ir jo knygos “Sinfonija Pastorale” pristatymą, 2017 balandžio 6 d. (ketvirtadienį) 17 val. Juozo Miltinio dramos teatre, (Laisvės a, 5, Panevėžys). Paroda skirta autoriaus 80-mečiui. Atidarymo metu koncertuos Ukmergės muzikos mokyklos moksleiviai.

Paroda veiks iki 2017 gegužės 5 dienos. Ne spektaklio metu parodą apžiūrėti galima antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 11 iki 14 val.

Parodos kuratorius Albinas Vološkevičius

“Simfonija Pastorale iš Lyduokių kaimo – tai mūsų dailininko tapybinė giesmė apie savo didžiąją meilę – meilę šiam kraštui, jo grožiui, jo dvasiai, jo žmonėms…Dailininkas – žymi savo menine ir kultūrine veikla asmenybė – tarptautinių parodų dalyvis, kelių prestižinių premijų laureatas, nusipelnęs meno veikėjas…Jo darbai yra svarbiausiuose Lietuvos bei užsienio galerijose. Jo paveikslai gimė Lyduokių krašte, nutapyti iš natūros – ten, kur alsuoja mūsų kaimo žmonių dvasia ten; kur plevena mūsų gamtos viliojanti aura; ten, kur savo senojoje sodyboje gyvena ir dirba dailininkas…“

Loreta Ežerskytė
Laikraščio “Gimtoji žemė” žurnalistė, Ukmergė


Dailininkas Anatolijus Stiško

1966 – baigė Dailės institutą Vilniuje.
1977 – Dailininkų sąjungos narys.
1979 – pavasarį atvyksta tapyti etiudus į Lyduokių kaimą. Nuo to laiko Lyduokiai tampa jo pastovia gyvenimo ir kūrybos vieta. A. Stiško šiuo metu yra pensininkas – laisvas dailininkas bei aktyvus kultūros puoselėtojas regione.

  • Dailininko darbų turi : Lietuvos dailės muziejus ( Vilnius ), M.K. Čiurlionio dailės muziejus ( Kaunas ) , Tretjakovo galerija ( Maskva ), Hornburgo Stadt Museum ( Vokietija ).
  • Dailininko parodos buvo eksponuojamos : Vilniuje, Panevėžyje, Klaipėdoje, Juodkrantėje, Hornburge, Goslare, Braunšveige, Maskvoje, Minske, Sofijoje.
  • Menininkui suteiktas nusipelniusio meno veikėjo vardas , Lietuvos „Šviesuolis 2010“ nominacija. Įvairiais metais gavo kelias prestižines premijas už kūrybinį darbą .
  • Už kūrybinę veiklą apdovanotas sidabro medaliu.
  • Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas dailininkui įteikė Padėkos raštą už svarų indėlį į Lietuvos kultūrą ir meną.
  • Už kūrybinę ir kultūrinę veiklą menininkui įteiktas aukso medalis „ Pro augenda Concordia “.