Parašykite mums
Parašykite mums

Autorės žodis / dedikacija

Danguole Brogiene

Gyvenimas- tai tarsi uždara erdvė, kuri keičiasi nuo žvilgsnio, žiūrėjimo kampo, metų laiko, erdvės suvokimo…Mes tarsi savo gyvenimą matome uždaroje , apibrėžtoje erdvėje, tačiau kiekvieną akimirką akimirksnį , pajudėjus iš savo esamo taško, matome pokytį, mūsų apibrėžtos, sukurtos vaizdų, plokštumų esamybės. Esamame laike , kintant akimirkai, mes bandome prognozuoti kuriamą erdvę, nustatyti vaizdų ribas, bet pajuntame, kad viskas kinta laike, žvilgsnyje ir nieko negalime uždaryti į kažkokias kažkieno nustatytas, iliuziškai sukurtas erdves…Tai tarsi išsivadavimas iš dvimatės erdvės į trimatį iliuzijų pasaulį…Įsivaizduojamą savo gyvenimą talpinu į apibrėžtą plokštumą, kuri tarsi atsidaro, kinta, vėl užsidaro. O įleidus iš įvairių žiūrėjimo taškų šviesas tai yra apšvietimą, plokštumoje vėl sukuriu naujas gyvenimo spalvas su savo akimirkų atspalviais…. Kiekvienas žiūrovas sukuria savo gyvenimo plokštumų kompoziciją ir panorėjęs, judant ir žvelgiant į plokštumą iš įvairių krypčių, jis atranda tik jam būdingą akimirką, kurią jis suvokia ir uždaro plokštumoje arba leidžia jai kisti , tik jai vienai suprantama pokyčių trajektorija…Tai tarsi mūsų gyvenimas iliuzinėje uždaroje erdvėje ir už jos ribų…

Taikos spalvų paroda Panevėžyje.

Visų Lietuvos soroptimisčių vardu sveikinu su Tarptautine Taikos diena rugsėjo 21 dieną, linkėdama pačių geriausių, pripildytų visų spalvų bei atspalvių mūsų gyvenimo dienų bei tarpusavio bendravimo santykių ir kviečiu šį ketvirtadienį, rugsėjo 24 dieną, pažymėti ir atšvęsti šią dieną, mano tekstilės darbų ” Spalvų sutartinės” parodos atidarymo metu, kuri įvyks Panevėžyje, “A Galerijoje” Respublikos 33, 17 val. O visiems ir visoms šia proga linkiu pačių gražiausių spalvų savo kasdienybėje. Tegul pasaulyje karaliauja taika, tegul gyvena tik taikios ir šviesios svajonės. Tvirtai laikykitės savo gražių svajonių. Jas praradę, tapsime paukščiais, nulūžusiais sparnais, kurie negalės skristi….Rytdienos gyvenimo linijas nubrėžkite per šiandienos taikias svajones, kviečiančias į priekį…Vilniaus senamiesčio soroptimisčių klubo prezidentė danguolė Brogienė.
Tarptautinio soroptimisčių judėjimo ( SI ) prezidentė Hanne Jensbo skelbia Rugsėjo 21 dieną TAIKOS DIENA.
Jungtinių Tautų Organizacija paskelbė Rugsėjo 21 dieną Tarptautine Taikos Diena.
Soroptimistės jau daugelį metų dirbo ir vis dar veikia Taikos labui. Ankstesni tarptautiniai projektai ” Galūnės gyvenimui” ir projektas ” Nepriklausomybė – moterys pergyveno karą” , tikslas buvo paremi nukentėjusius nuo karų ir konfliktų. 4 metus Taika buvo SI/E ( Europos tarptautinis soroptimizmas)veiklos tema. Taikos maratonas Ruandoje ir Europos taikos premija buvo inicijuota taikai stiprinti. Pastaruoju metu soroptimistės Malaizijoje pradėjo kompaniją ” Ne karas – tik taika”, pareikšdamos pamfletą apie taiką ir prisijungė prie kitų taikos gynėjų. Rugsėjo 9 -11 d. Meksikoje , Meksiko mieste vyko Jungtinių Tautų susitikimas, kur dalyvavo ir soroptimisčių atstovės, ” Už Taiką ir vystymąsi: nusiginkluoti DABAR”. 1.3000 nevyriausybinių organizacijų narių iš viso pasaulio priėmė deklaraciją, kuri bus siunčiama JT ir Saugumo Tarybai.
Rugsėjo 11d. pagerbiant tylos minute – Hirosimos meras pakvietė vietinius merus pasirašyti ” Merai už taiką” deklaraciją.
Taigi mūsų tarptautinio soroptimisčių judėjimo prezidentė paragino taip pat prisijungti prie SI Malaizija šūkio ”
” KARUI NE – TIK TAIKA”. ( SI prezidentė Hanne Jensbo ) . Todėl mes Lietuvos soroptimistės galime savo darbais – kūriniais prisidėti prie Taikos stiprinimo ir konstatuoti” Karui ne- tegul būna taikos spalvos ” …

atgal į parodos puslapį