Parašykite mums
Parašykite mums

Menamos istorijos. Transliacija

Menamos istorijos

 

Jau rytoj, 2014 m. gruodžio 2 d. (antradienį), 16.30 val.,

kviečiame Jus į projekto „Menamos istorijos. Transliacija“

parodos atidarymą Juozo Miltinio dramos teatre.

Parodos autoriai:

Mikola Bilous (Ukraina), Audrius Gražys, Ritums Ivanovs (Latvija), Yuri Jermolenko (Ukraina),

 Andrus Joonas (Estija), Linas Liandzbergis, Vilmantas Marcinkevičius, Rustam Mirzoev (Ukraina),

Evgenij Petrov (Ukraina), Arūnė Tornau, Andris Vitolinš (Latvija)

Projekto kuratoriai:

Linas Liandzbergis ir Vilmantas Marcinkevičius

Atidaryme dalyvaus parodos autoriai, tapytojai Linas Landzbergis, Vilmantas Marcinkevičius, Audrius Gražys, Latvijos dailės akademijos Tapybos katedros vedėjas Andris Vitolinš,

menotyrininkė Paula Lūse (Latvija) ir Kuldigos (Latvija) meno rezidencijos direktorė Ilzė Supe.

Kaip teigia menotyrininkė Kristina Stančienė,

„Ilgainiui „Menamų istorijų“ akiratyje atsidūrė […] šiuolaikinio pasaulio ir individo egzistencijos temos.

Šiemet, jau penktą kartą vykstančioje projekto parodoje susibūrusius menininkus iš Lietuvos ir užsienio šalių vienija transliacijos idėja.

Viena iš transliacijos termino reikšmių – tai ryšio signalų priėmimas ir jų perdavimas, arba toks objekto slinkimas erdvėje, kai visi jo taškai juda lygiagrečiai vienas su kitu.“

Parodos organizatorius „A galerija“

aregama@gmail.com


Dėmesio: transliacija iš Užutrakio!

Projekto „Menamos istorijos“ parodos Užutrakio dvaro sodyboje jau tapo šios patrauklios kultūrinės – istorinės erdvės tradicija. Pirmosiose projekto parodose menininkai interpretavo dvaro sodybos ir jos aplinkos savitumą. Ilgainiui „Menamų istorijų“ akiratyje atsidūrė platesnės šiuolaikinio pasaulio ir individo egzistencijos temos. Šiemet, jau penktą kartą vykstančioje projekto parodoje susibūrusius menininkus iš Lietuvos ir užsienio šalių vienija transliacijos idėja.

Viena iš transliacijos termino reikšmių – tai ryšio signalų priėmimas ir jų perdavimas, arba toks objekto slinkimas erdvėje, kai visi jo taškai juda lygiagrečiai vienas su kitu. Nors šios reikšmės labiausiai siejasi su fizika ir matematika, jos gana tiksliai nusako ir šiuolaikinio meno procesų pobūdį. Juk globaliame dabarties pasaulyje, tarsi milžiniškame tinkle, panašiai sklinda ir meninės kūrybos idėjos. Skirtingų išraiškos priemonių ir prasmių sąsajas galės įvertinti parodos žiūrovai. Juolab, kad parodos dalyvių kūrinius glaudžiai susieja dvaro sodybos erdvė ir aplinka, kurioje taip pat persipina skirtingos epochos ir stiliai. Šimtmečius puoselėtas, sovietmečiu benugrimztantis užmarštin ir pastarąjį dešimtmetį naujai atgimęs Lietuvos kultūros židinys traukia dabarties žmogų nuostabiais peizažais, idiliškais istorinės architektūros vaizdais.

Tačiau svarbiausia, kad transliacijos sąvoka žiniasklaidoje visada reiškia informacijos perdavimą tiesiai iš įvykio vietos. Šiųmetėje „Menamų istorijų“ parodoje pristatomi ne tik žinomi lietuvių šiuolaikinės dailės kūrėjai, bet ir tarptautinį pripažinimą pelnę Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Ukrainos menininkai. Taigi, dėmesio: vyksta tiesioginė transliacija iš Užutrakio. Dalinamės karštomis Lietuvos ir užsienio dailės naujienomis!

Kristina Stančienė

Parodos kuratoriai

Linas Liandzbergis ir Vilmantas Marcinkevičius


Attention: broadcasting from Užutrakis!

What is it that an artist is actually broadcasting through his or her art? What is in the core of their artistic ideas? What artistic processes are taking place in their studios – enclosed spaces, not yet accessible to the viewers? What an artist would transmit, if given a chance to address a broader audience? Would it be a thought, a view or maybe – a movement? An artist transmits ideas solely as seen through his or her lenkes of perception. The reality of an artist is related not only to an actuality, but also to an imitation, sham, falsification. It is as if a new reality itself. It can be the present, past or the future, and the artist here become a new visionary.

Kristina Stančienė

Curators

Linas Liandzbergis and Vilmantas Marcinkevičius


Parodos Ekspozicija

Ekspozicija


Plakatas

Plakatas