Parašykite mums
Parašykite mums

Menamos istorijos. (Ne)Riba

Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre – tarptautinė meno paroda „(Ne)Riba“

 

Rugsėjo 17 d. (ketvirtadienį) Panevėžyje, Juozo Miltinio dramos teatre, atidaroma tarptautinė šiuolaikinės dailės paroda (Ne)Riba, kurioje dalyvauja menininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Ukrainos. Tai tęstinio, jau šeštus metus Lietuvoje vykdomo meninio projekto Menamos istorijos dalis.

Kaip ir visos ankstesnės projekto Menamos istorijos ekspozicijos, paroda (Ne)Riba, (kuratorius – Linas Liandzbergis) – tai tam tikra koncepcija pagrįstas renginys. Jos ašis – šiuolaikinio meno ir moralės, visuomenės etikos normų santykis. Parodos rengėjams rūpi radikali meninė kūrinio išraiška, menininko (savi)cenzūros klausimas, ribinė kūrėjo laikysena, socialiai angažuotų meno kūrinių įvairovė bei galia keisti požiūrius, stereotipus.

Viena vertus, meno ir etikos, socialinių moralės normų autonomiškumas – nekvestionuojama šiuolaikinio pasaulio realybė. Atviri, šokiruojantys, erzinantys vaizdiniai šiuolaikiniame mene sukelia daugybę klausimų, o kūrybinės laisvės ir destrukcijos sąvokos nepraranda aktualumo. Todėl ši paroda – tai kartu ir lokalus meninis tyrimas, atskleidžiantis, kiek šiuolaikinėje posovietinių šalių dailėje svarbi kritinė menininko pozicija, socialiai, politiškai angažuota kūryba. Parodoje eksponuojami ne tik radikalios, drastiškos meninės išraiškos pavyzdžiai, bet ir kūriniai, projektai, nuosaikiomis formomis keliantys parodos kontekstui aktualius klausimus apie meną ir moralę, socialinę tikrovę ir jos paribius.

Parodoje dalyvauja: Ričardas Bartkevičius (LT), Mykola Belous (UKR), Rima Blažytė (LT), Kristians Brekte (LV), Margrieta Dreiblate (LV), Kęstutis Grigaliūnas (LT), Andrus Joonas (EST), August Kunnapu (EST), Michael Merfenko (UKR), Ievgenii Petrov (UKR), Laisvydė Šalčiūtė (LT), Arūnė Tornau (LT), Alar Tuul (EST), Vytautas Vasiliūnas (LT),, Andris Vitolins (LV), Marta Vosyliūtė (LT), Kaspars Zarinš (LV), Arvydas Žalpys (LT).

(Ne)Riba