Parašykite mums
Parašykite mums

Šimtmetis ir Akimirka

Maloniai kviečiame Jus į Panevėžio fotomenininkų parodos “Šimtmetis ir akimirka” atidarymą

2018m. vasario 15 d. 16 val.

Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatras ( Laisvės a. 5 )

Plakatas. Simtmetis ir akimirka

Dalyviai: Orlandas Butkus, Marija Šileikaitė – Čičirkienė, Aida Garastaitė, Evaldas Ivanauskas, Valentinas Pečininas, Tadas Povilonis, Andrius Repšys, Lionginas Skrebė, Aurimas Strumila, Jonas Strumila.

Valstybės atkūrimo šimtmečio akivaizdoje praeitis suvokiama ne tik kaip priežastis iškilmingai paminėti svarbią sukaktį, bet ir kaip paskata susimąstyti apie praeities svarbą dabarčiai bei dabarties klausimus praeičiai: ką valstybei ir visuomenei pavyko nuveikti per Šimtmetį, kokius svarbiausius tikslus keliame sau artėjant naujam – antrajam Šimtmečiui.

Panevėžio fotomenininkai, rengdami šią parodą, savo kūriniais prisideda prie reikšmingiausios Lietuvos istorijos datos paminėjimo. Eksponuojami darbai labai glaudžiai susiję su valstybe, jos žmonėmis, istorija. Autoriai šią temą plėtoja įvairiais rakursais – vieniems, tai iškilios Lietuvos asmenybės ar tam tikri kasdienybės atspirties taškai, reliktai, sąsajos tarp praeities ir dabarties, kiti – mato valstybę paprasto, artimo žmogaus atvaizdu, kasdienybės fiksavimu, landšafto grožiu iš paukščio skrydžio. Fotomenininkų sustabdytos akimirkos – mažytės, bet svarbios detalės, iš kurių kiekvienas mūsų sudėliojame didžiulę laikmečio dėlionę. Akimirkos, skatinančios žiūrovą – visus mus mąstyti, spręsti tam tikrus mūsų būties klausimus, medituoti tarp praeities ir dabarties, skatinančios patriotinį poveikį bei pilietinį auklėjimą naujajai kartai.

Pasidžiaukime sustabdyta akimirka Šimtmečio Lietuvoje.

Parodos laikas: 2018 02 15 – 03 14
Parodą ne spektaklio metu galima apžiūrėti antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 11 ik 14 val.

Parodos kuratorius
Valentinas Pečininas